Alüminyum hammdde

Ürünlerimiz için Teklif Alın


Güvenlik Kodunu Giriniz
 

Tüketici Bilgilendirme

Alüminyum Billet Nedir?

Alüminyum boksit cevherinden alınarak elde edilen bir metaldir. Alüminyumun kullanıldığı çok fazla alan vardır ve alüminyum geçirilen işlemler sayesinde çeşitlenmektedir. Alüminyumun kimi zaman büyük yapılara dönüştürüldüğü de olmaktadır. Bu yapılara ise billet denilmektedir. İngilizce kökenli bir kelimedir ve kütük anlamına gelmektedir.
Alüminyum genel olarak bisikletten uçağa, soğutma sistemlerinden mutfak eşyalarına kadar kullanılabilmektedir. Bu yüzden alüminyumu çeşitli hallere getirirler ve o şekilde dağıtıma sunarlar. Billet, alüminyumun, kütük halinde, oldukça büyük bir şekilde hazır hale getirilmesidir. Döküm yapılarak elde edilmektedirler. Görüntü olarak uzundur, dardır ve boruyu andırmaktadır.

Alüminyum Billet Nasıl Kullanılmaktadır?
Alüminyum, billet haline ayrıldıktan sonra işlenir yani şekil verilir. Bu şekil verme işleminden sonra kullanılabileceği alanın herhangi bir limiti yoktur. İster otomotiv sektöründe kullanabilirsiniz isterseniz havacılık sektöründe kullanabilirsiniz. 

Alüminyum Billeti İşlemek Kolay Mıdır?
Alüminyum billet basit bir şekilde işlenebilir ve istenilen hale kolayca getirilebilir. Bu önemli özellik alüminyumu bu kadar fazla görmemizi sağlamıştır. Ayrıca alüminyumu çok kolay işleyip oldukça ince hale getirebilmenize rağmen içeriye veya dışarıya tat ve ısı geçişi yaptırmaz. Bu özellikleri sayesinde alüminyum içeceklerin ambalajı olarak kullanılmaktadır.

Alüminyum Billet Nasıl Şekil Alır?
Alüminyuma şekil verme işlemleri oldukça kolaydır. Alüminyum billete şekil vermek istediğinizde, vermek istediğiniz şekle uygun bir kap koyarsınız. Alüminyumu ısıtırsınız ve kabın içerisinden geçirirsiniz. Bunun sonucunda da alüminyum billet istediğiniz şekle gelmiş olur. Bahsedilen işlem ekstrüzyon tekniği olarak geçmektedir. Alüminyum külçelerin eritilmesinde de yine benzer yöntemler söz konusudur.